UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO W GŁOWĘ BETONOWĄ PŁYTĄ A NASTĘPNIE PODPALIŁ CIAŁO

Dodano: 2020-07-27

Żary. W dniu 24 lipca 2020 r. Prokuratura Rejonowa w Żarach została powiadomiona o ujawnieniu zwłok mężczyzny na terenie ogródków działkowych w Żarach. W wyniku podjętych na miejscu zdarzenia czynności ustalono, że pokrzywdzony Ryszard Ż. przebywając na terenie ogródków spożywał alkohol wspólnie z znanym mu  Pawłem S. W trakcie tego pomiędzy wymienionymi doszło awantury w przebiegu której Paweł S. uderzył pokrzywdzonego betonową płytką w okolice głowy, a następnie wielokrotnie ugodził go ostrym narzędziem w okolicę szyi i twarzy, a następnie oblał ciało substancją łatwopalną i go podpalił.

Paweł S. został zatrzymany i w toku przeprowadzonych z nim czynności procesowych przedstawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z art. 148 § 2 pkt 1 kk zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Podejrzany przesłuchany przez prokuratora złożył krótkie wyjaśnienia, w których nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu.

W toku podjętych czynności prokurator przeprowadził wizję lokalną na miejscu zdarzenia z udziałem podejrzanego. Przeprowadzono sekcję zwłok Ryszarda Ż. 

W dniu 26.07.2020 r. skierowano do Sądu Rejonowego w Żarach wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec Pawła S. w postaci tymczasowego aresztowania.