ARESZT ZA NAPAD NA STACJĘ PALIW

Dodano: 2020-06-19

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 22 letniego mężczyzny. 

Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 08.06.2020 w Lubsku wszedł około godziny 03:30 na stację paliw, a następnie z wyciągniętym nożem typu maczeta podszedł do 54-letniej kasjerki i zażądał wydania od niej wszystkich pieniędzy, grożąc jej pozbawieniem życia. Pokrzywdzona, obawiając się zachowania sprawcy wydała mu pieniądze. Następnie sprawca zabierając reklamówkę z pieniędzmi, opuścił budynek stacji paliw.

W wyniku podjętych czynności ustalono sprawcę czynu którym okazał się być 22-letni mieszkaniec Lubska, który w dniu 9 czerwca 2020 roku został zatrzymany. Wymienionemu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Następnie po przeprowadzeniu z jego udziałem czynności procesowych skierowano wniosek o zastosowanie wobec ww. mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 10 czerwca 2020 roku Sąd Rejonowy uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy./jcz