WIEDZĄC, ŻE JEST DOTKNIĘTA CHOROBĄ ZAKAŹNĄ W POSTACI WIRUSOWEGO ZAPALENIA WĄTROBY TYPU C UGRYZŁA MĘŻCZYZNĘ W KLATKĘ PIERSIOWĄ

Dodano: 2020-06-12

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia p-ko 34-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono, że w czerwcu 2018 r. w Zielonej Górze, wiedząc że jest dotknięta  chorobą zakaźną w postaci wirusowego  zapalenia wątroby typu C (WZW C), naraziła bezpośrednio pokrzywdzonego na zakażenie tą chorobą poprzez ugryzienie go.

W wyniku takiego zachowania mężczyzna doznał obrażeń ciała w postaci rany kąsanej skóry klatki piersiowej, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na okres poniżej dni 7.
Wobec podejrzanej prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji  i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktu z nim.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego (art. 161 §2 kk) kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 3miesięcy do lat 5./jcz